La începutul Anului omagial al pastoraţiei şi îngrijirii bolnavilor, IPS Casian a vizitat un centru medical din Galaţi[2024-01-10]de Andrei UrsuleanLa începutul Anului omagial al pastoraţiei şi îngrijirii bolnavilor, Înaltpreasfinţitul Părinte Casian i-a vizitat marţi pe medicii şi asistenţii de la Centrul medical DC Clinic „Sfântul Nectarie” din Galaţi. Arhiepiscopul Dunării de Jos i-a binecuvântat pe cei prezenţi cu Agheasmă Mare şi le-a adresat un cuvânt de apreciere şi mulţumire pentru munca depusă. Cu ocazia vizitei, ierarhul i-a oferit coordonatorul Centrului medical Distincţia „Vrednicia andreiană”, pentru „aplicarea valorilor profund creştine şi umane în slujirea semenilor”, menţionează reprezentanţii Arhiepiscopiei Dunării de Jos. Unitatea medicală pune la dispoziţie servicii medicale de Cardiologie, Chirurgie generală, Diabet, Nutriţie şi Boli metabolice, Flebologie, Gastroenterologie, Obstetrică şi Ginecologie, Oncologie, Proctologie, Psihiatrie, Dermatologie, Ortopedie, Urologie, Radiologie şi imagistică medicală, Radioterapie şi Oncologie, precum şi aparatură medicală modernă şi performantă. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 389, Ultimul acces: 2026-06-24 19:25:59
|
Timp total: 0.03s...
[]:1