Arhiepiscopia Argeşului, alături de „Medici pentru România” în reamenajarea Spitalului de Pediatrie Piteşti[2024-01-19]de Andrei UrsuleanArhiepiscopia Argeşului şi Muscelului s-a alăturat eforturilor Asociaţiei „Medici pentru România” de reamenajare a etajului 6 al Spitalului de Pediatrie din Piteşti. Cu această ocazie, în luna decembrie eparhia a organizat un concert caritabil în urma căruia a fost colectată suma de 55.650 lei. Proiectul aparţine Asociaţiei „Medici pentru România”, suma totală fiind de aproximativ 700.000 euro, şi are ca scop ridicarea gradului de confort şi tratament pentru pacienţii spitalizaţi în instituţia medicală. Reamenajarea etajului urmează a fi încheiată la sfârşitul lunii februarie. De asemenea, Arhiepiscopia Argeşului şi Muscelului a înfiinţat recent o clinică medicală în Parohia Mavrodolu. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 441, Ultimul acces: 2026-06-25 02:16:31
|
Timp total: 0.03s...
[]:1