Protopopiatul Oneşti face o nouă donaţie de aparatură medicală spitalului din municipiu[2024-01-19]de Andrei UrsuleanClericii din Protopopiatul Oneşti au efectuat miercuri o nouă donaţie de aparatură spitalului din municipiu. De această dată au fost donate trei aparate pentru aerosoli, marca „Laica”, necesare secţiei de pediatrie şi două tărgi de translaţie pentru secţia de primiri urgenţe. De-a lungul timpului au fost donate mai multe aparate, printre care 1 dispozitiv medical de vizualizare a venelor LTVFO2 vein finder, 2 dispozitive medicale Sinoptofor 23 B şi 2 dispozitive de filtrare a apei din gama NOBEL. Lista completă a aparatelor medicale donate poate fi vizualizată aici. „Protoieria Oneşti doreşte ca pe viitor să poată fi în continuare alături de nevoile comunităţii locale, să vină în sprijinul spitalului municipal, astfel continuând un proiect de suflet pentru suflete”, au transmis reprezentanţii Arhiepiscopiei Romanului şi Bacăului. Sursa: www.Basilica.ro Contor Accesări: 475, Ultimul acces: 2026-06-24 16:35:44
|
Timp total: 0.18s...
[]:1